Lyžařský areál ŠPIČÁK


Areál (860-1202 m n.m.) se nachází nedaleko Železné Rudy, 40km jižně od Klatov, v těsné blízkosti hranic s Německem. Dostupnost autem, vlakem - do stanice Železná Ruda nebo Špičák (pěší přístup k vlekům a lanovce - 200m) nebo autobusem přímo do Železné Rudy nebo k areálu Špičák. Vzdálenosti - z Prahy 180km, z Klatov 42km, z Plzně 89 km.


Sportovní i rodinné lyžování, adrenalin i pohodu vám nabídne největší zimní středisko na české straně Šumavy Ski&Bike Špičák. Patří mezi nejlepší pětihvězdičkové TOP areály v ČR. Nejprudší sjezdovka v ČR – Šance, se sklonem 100%, ale i široké modré sjezdovky pro carvingový oblouk nebo samostatný areál pro děti a začátečníky s pohyblivým kobercem, snowtubing. Proslulá lyžařská škola s nejlepšími instruktory v oblasti, k dispozici půjčovna lyžařského vybavení. Sedačková lanovka a vleky denně v provozu od 8:30 do 16:00, večerní lyžování ve středu, pátek a sobotu od 18,30 do 21,00. Trasy pro skialpinisty včetně půjčovny vybavení. Desítky kilometrů upravovaných běžeckých tras. Na vrcholu Špičáku a v celé dolní části areálu včetně nástupu na lanovku je k dispozici volná wi-fi síť. 

Celková délka sjezdovek je 8,4 kilometrů, 80 % z nich lze zasněžovat technickým sněhem. Areál má 5 hlavních sjezdovek: černou – Šance (nejprudší v ČR se sklonem 100%/45°), dvě červené - U Zalomeného, Slalomová, dvě modré – Lubák, Turistická, a areál pro děti a začátečníky včetně pohyblivého koberce a zábavního parku u hotelu Sirotek. 

O aktuálních klimatických a dalších podmínkách informují u nástupu na lanovku velké LED obrazovky. Zobrazují i záběry ze sjezdovek, vrcholu Špičáku a dalších videokamer. Obsluhovány jsou on-line obsluhou. 

Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (kapacita 2400 osob za hodinu, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 5500 přepravených osob za hodinu. Cenově se Ski&Bike drží na úrovni nejlevnějšího pětihvězdičkového TOP střediska v ČR. Více info o cenách vleků na www.spicak.cz Parkoviště a zastávka vlaku 200 metrů od lanovky. O víkendech a svátcích pendluje mezi ostatními parkovišti v okolí areálu (Kaskády, hotel Karl) zdarma skibus. 

Lyžařská škola
Má na Špičáku dlouholetou tradici (už od roku 1975) a k dispozici nejlepší instruktory v oblasti. Už po 39 pořádá mj. i víkendové kursy. Letos nově nabízí výrazné slevy (30 % na celodenní lyžování na všech sjezdovkách Špičáku) pro rodiče, jejichž děti tady absolvují výuku. Zajišťuje i dopravu z Plzně, Klatov, Domažlic, Nepomuka a dalších míst. Víkendová škola má nejlepší zázemí v oblasti pro případ horšího počasí (mrazy,prudké sněžení, apod.). Pro všechny děti je kdykoli a okamžitě k dispozici vytopená tělocvična a teplé nápoje. Výukové svahy pod hotelem Sirotek jsou navíc vysněžovány technickým sněhem. Ohrožení průběhu víkendové výuky v období leden únor je podstatně menší, než v případě ostatních místních lyžařských škol. 

Lyžařské Pohádkové Česko
Pohádkové Česko je dětské lyžařské hřiště s baby vlekem, pohyblivým kobercem, figurkami zvířátek a dalšími pomůckami pro výuku lyžování. Svah s mírným sklonem umožní i nejmenším první bezpečné krůčky na lyžích. Celý prostor je ohraničen a tím je zajištěna především bezpečnost malých lyžařů. Své dítě můžete přihlásit i do kurzu lyžařské školky pro nejmenší, pořádané právě v Pohádkovém Česku. Po dobu lyžařského kurzu sem mají děti vstup zdarma. A pokud se dětem lyžovat nechce, máme zajištěno jejich hlídání od věku 3 let ve spolupracujícím areálu Nad Nádražím v Ž. Rudě. 

FUNpark Špičák
Snowpark pro začínající snowboardisty a freeskiery. Zablbnout a vyzkoušen lehčí překážky si mohou i děti. Ve Funparku nejdete terénní vlny, skoky, bedny a převážně lehčí raily.


Skialpinismus 
Zájemci o skialpinismus si letos mohou nově zapůjčit vybavení v lyžařské půjčovně. K dispozici mají 7 skitouringových tras o délce 48 km, čtyři z nich vedou přes Ski&Bike Špičák. Oblast Špičáku a Železnorudska se stala ve spolupráci s místní horskou službou propagátorem bezpečného skialpinismu.

zdroj: http://www.snowhill.cz/

 

         

 

Přidejte se k nám:

                

Podmínky pronájmu:

               

 

TOPlist

 

Copyright © 2014 nejsumava.eu, Vytvořil Marek Šnajdr